Kurtyny plandekowe – z oknem czy bez?


Kurtyna plandekowa nie zawsze musi wyglądać jak zwykły zbitek identycznie prezentujących się pasków. Jej konstrukcja absolutnie nie musi być prosta i zwyczajna, bo coraz częściej właśnie takie kurtyny wzbogaca się różnymi dodatkowymi elementami, które poprawiają ich parametry albo wręcz nadają im zupełnie nowych, zwykle lepszych albo po prostu innych własności. Tak prezentują się bowiem kurtyny plandekowe z oknem. Czy jednak to okno aby na pewno jest w nich potrzebne? Kiedy warto się na nie zdecydować, a kiedy mimo wszystko warto wrócić do tych tradycyjnych rozwiązań i mimo wszystko sięgnąć po bardziej klasyczną wersję kurtyny, czyli po kurtynę bez żadnych okien?

W niektórych sytuacjach te dodatkowe okna mogą okazać się istnym zbawieniem. Oczywiście nie mówimy tu o „normalnych” oknach, bo w żadnym wypadku nie dałoby się ich umieścić w kurtynie, ale funkcję tę pełni specjalny dodatkowy pas folii, który wyróżnia się swoją przezroczystością. Dzięki temu, że pas ten jest przezroczysty, spokojnie można zobaczyć to wszystko, co dzieje się tuż za nim. Dzięki temu możliwe jest sprawowanie większej kontroli nad przebiegiem prac zachodzących w danym miejscu. Nie trzeba nawet w tym celu zaglądać do wybranego sektora pomieszczenia. Wystarczy zajrzeć przez przezroczysty pasek, sprawujący rolę prawdziwego okna w kurtynie plandekowej.

W jakich miejscach stosuje się jednak właśnie tego typu rozwiązania? Kiedy warto o nich pomyśleć? Otóż kurtyny PCV z tymi prowizorycznymi oknami przeważnie trafiają do takich pomieszczeń, do których dociera niewielka ilość światła. Bardzo często z różnych powodów nie da się w nich zastosować większej ilości światła sztucznego, dlatego trzeba poszukać sposobu na to, by jakoś inaczej rozświetlić wnętrze. Ponadto kurtyna z oknami pozwala utrzymywać kontakt wzrokowy z różnymi częściami pomieszczenia, co dla wielu firm też będzie mieć olbrzymie znaczenie. Warto więc przynajmniej o niej pomyśleć. A nóż widelec to właśnie ona okaże się dużo lepsza od zwykłej kurtyny bez okien.

Zobacz na: https://izolacyjnie.pl