Wszystko o solach do kąpieli


Sole do kąpieli to kosmetyki, których nie może zabraknąć w żadnej łazience. Są bardzo popularne, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.
Używanie soli do kąpieli jest bardzo proste. Wystarczy dawkę zalecaną przez producenta dodać do wanny wypełnionej ciepłą wodą. Sole do kąpieli działają na skórę odżywczo, zmiękczająco i oczyszczająco.
Sole, których używa się do kąpieli, powstają w procesie odparowywania wody morskiej albo solanki. Niektóre z nich pomóc mogą w leczeniu różnych dolegliwości. Sole do kąpieli pomagają wyleczyć stany zapalne skóry, mają właściwości łagodzące stany atopowe, egzemę, łuszczycę.
Jedną z najbardziej popularnych soli do kąpieli są te, które pozyskuje się z Morza Martwego. Jest szczególnie wskazana do skóry problemowej, atopowej oraz do suchej. Poleca się ją każdemu, kto cierpi na bóle reumatyczne. Sól Epsom zawiera w sobie związki mineralne siarczanu z magnezem. Usuwa zmęczenie, rozluźnia mięśnie skóry oraz łagodzi wszystkie jej podrażnienia. Sole z Morza Śródziemnego idealnie nadają się do wszelkiego typu skór wrażliwych. Mają w swoim składzie fosfor magnez i brom. Łagodzą bóle różnego rodzaju, pomagają się odprężyć, a przy tym nie zaburzają naturalnego pH skóry.
Szare sole do kąpieli z Guerande składają się z wapnia, miedzi, potasu, żelaza i cynku oraz niewielkiej zawartości sodu. Odżywiają skórę, nawilżają i relaksują, niwelują także różne dolegliwości bólowe.
Sole himalajskie mają charakterystyczny różowy kolor, a ich skład zawiera aż osiemdziesiąt cztery minerały oraz elektrolity. Sole te łagodzą bóle mięśni i stawów, łagodzą podrażnienia, zmniejszają trądzik, a także poprawiają kondycję skóry.
Sole te, wszystkie rodzaje, są ogólnodostępne na rynku. Nie są też drogie, dlatego warto zaopatrzyć się w kilka słoiczków. Poza swoimi właściwościami leczniczymi sole do kąpieli są także doskonałymi nośnikami zapachów, ponieważ często są dodawane do nich różne olejki eteryczne. Skóra przez długi czas jest nie tylko doskonale nawilżona, ale także pięknie pachnie.