Mniej oczywiste propozycje tortów weselnych


Chcecie zaskoczyć czymś swoich gości weselnych? W takim razie zaskoczcie ich niecodziennym tortem! Niekoniecznie musi to być od razu wielopiętrowy wypiek zdobiony złotem, ale fajnie by było, gdyby przynajmniej jego smak nie był aż tak bardzo pospolity i nie ograniczał się do raczenia podniebienia neutralnym biszkoptem, świeżymi truskawkami i bitą śmietaną.

Lodowa ochłoda w letnie dni
A co powiecie na prawdziwy lodowy wypiek? Takie torty weselne zapewnią momentalne orzeźwienie podczas upalnych ciepłych dni, których nie brakuje w Polsce czy to latem, czy to wiosną, czy to nawet wczesną jesienią. Tort tego rodzaju zostanie stworzony z czystej lodowej masy, która zastąpi w nim tradycyjny śmietanowy krem. To od was zależy jednak, jak bardzo pociągnięcie ten motyw przewodni. Tort może być w całości stworzony z lodów, a może też zawierać różne warstwy, z których część zostanie wygenerowana przez biszkopt, galaretkę albo nawet same świeże owoce.

Modny drip cake
To już propozycja dla tych osób, które oczekują, że ich wesela, a także i torty zachwycą wszystkich kunsztem wykonania. Drip cake ostatnio królują na wszelkich imprezach. Są tortami, w których najważniejszym elementem dekoracyjnym staje się polewa, jaką celowo rozlewa się w taki sposób, aby naturalnie spływała ona po cieście i tworzyła na jego bokach zachwycające sople. Efekt jest oczywiście celowy. Tort w tym stylu musi mieć jednak spory rozmiar, bo tylko wtedy zaprezentuje się tak jak powinien.

Kwieciste nawiązanie do natury
Torty weselne zdobione różnokolorowymi kwiatami będą natomiast najlepszym sprzymierzeńcem każdego wesela w stylu boho. To bardzo wdzięczna i romantyczna opcja. Kwiaty mają w sobie mnóstwo uroku i zdecydowanie potrafią go przekazać tym elementom, które zdobią, w tym również i tortom weselnym. Oczywiście nie muszą być to kwiaty prawdziwe, bo nawet lepiej stworzyć je z jakiejś cukrowej masy, by później goście mogli śmiało je zjeść. Ogólnie rzecz biorąc zasada jest taka, że wszystkie elementy, które występują na wypieku, powinny być jadalne.

Sprawdź jeszcze: https://cukiernia-piskorska.pl/